Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej
2017.04.03

Konkurs dla młodzieży

Jakie jest najstarszy przedmiot związany z twoją rodziną? Jakie jest twoje najstarsze rodzinne zdjęcie? Kto na nim jest? Jak brzmi najdawniejsza rodzinna opowieść? Jak wiele wiesz o przeszłości: znasz historię rodziców, dziadków, pradziadków, a może prapradziadków? Pogrzeb trochę w domowych szafach, albumach ze zdjęciami, porozmawiaj z najstarszym członkiem swojej rodziny! Znajdź rodowy przedmiot, fotografię, opowieść, a potem dokonaj nowoczesnej obróbki tego artefaktu i przyślij swoją pracę do Teatru im. J. Słowackiego!

Przeszłość to niesamowita rzecz! Wielka wartość, której często nie znamy, a jeszcze częściej nie doceniamy! A tymczasem to kim byliśmy, ma wielki wpływ na to jacy jesteśmy i jacy będziemy w przyszłości. Namawiamy więc was – tak jak sami robimy to na próbach do spektaklu „Z biegiem lat, z biegiem dni [gdzie jest Pepi]” w reżyserii Agnieszki Glińskiej – do poszperania w rodowych dokumentach, albumach czy szafach. Może znajdziecie tam coś, co wyda wam się ciekawe, fascynujące, warte opowiedzenia, czy inspirujące do jakiegoś artystycznego przetworzenia? Może zdjęcie Twojej prababci zainspiruje Cię do napisania opowiadania na temat historii miejsca, w którym zostało zrobione? A może w tym samym miejscu zrobisz nowe zdjęcie? Może patrząc na zdjęcie swojego pradziadka wpadniesz na pomysł, jak można je zmienić, przerobić, połączyć z czymś innym, przemalować, i stworzyć na jego podstawie nowe dzieło?  Może dawna historia rodzinna zainspiruje Cię do chwycenia za telefon komórkowy i nagrania nim niesamowitego, oryginalnego filmiku?

Ogłaszamy konkurs o charakterze historyczno-interdyscyplinarnym na pracę (zdjęcie, film, opowiadanie – więcej informacji w Regulaminie) opartą na najstarszej pamiątce rodzinnej. Zapraszamy do poszukiwań i jak najbardziej inspirującej artystycznej zabawy! Szukajcie, twórzcie i wysyłajcie do nas! Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody!

 

Wszystkie prace muszą być wysłane w formie cyfrowej na adres:  trybon@mos.art.pl

 

Termin nadsyłania prac: 20 kwietnia - 3 maja 2017 r

 

Informacja merytoryczna:

Monika Tryboń

spec. ds. edukacji, terapii przez sztukę i projektów społecznych
Małopolski Ogród Sztuki

tel. 12 3752153
e-mail: trybon@mos.art.pl

 

REGULAMIN

OŚWIADCZENIE/ FORMULARZ

 


Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej
Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej