Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej

Kroki- Marcin Masecki, Ilona Trybuła, Ewa Garniec i goście "Mazurki" Scena MOS

Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego 2017 - edycja V pod hasłem "Skonfliktowani?"


Autor muzyki: Mazurki - Marcin Masecki

Projektant oświetlenia: Ewa Garniec

Wykonawcy: Paweł Grala, Małgorzata Haduch, Marcin Masecki, Maria Zimpel

Autor zdjęć: Marta Ankiersztejn

 

Marcin Masecki improwizuje Mazurki, odnosząc się do ich tradycyjnej formy, my-tancerze, improwizujemy Mazurki, nie odnosząc się do tradycyjnej formy tego tańca.  Wskakujemy w nie, konfrontując z naszym, współczesnym doświadczeniem tańca, choreografii, ciała, myślenia i intuicji.

To są nasze Mazurki, gdzie niezależność i współczesność spotyka się z historią. To spotkanie jest przyjemnym, głębokim oddechem.

 

Marcin Masecki - pianista, kompozytor, absolwent prestiżowej Berklee College of Music w Bostonie, laureat wielu nagród, w tym pierwszego miejsca na Międzynarodowym Konkursie Pianistów Jazzowych w Moskwie 2005, oraz Grand Prix w Jazz Hoeilaart'98 w Bruskeli z zespołem Alchemik. Prowadzi, bądź jest członkiem niezwykle różnorodnej ilość projektów o szerokim zasięgu stylistycznym. Kreatywnie przekracza granice między poszczególnymi gatunkami oraz między tak zwaną sztuką wysoką i niską. Obecnie jest członkiem międzynarodowego zespołu rockowego PARISTETRIS, prowadzi sekstet jazzowy PROFESJONALIZM oraz 10-osobową orkiestrę dętą POLONEZY - grającą polonezy własnego autorstwa. Jest też dyrektorem artystycznym pierwszej edycji WORu - Warszawska Orkiestra Rozrywkowa. Jego równoległą pasją jest muzyka klasyczna, którą prezentuje w nieortodoksyjny sposób i najczęściej również w nieortodoksyjnych miejscach. W 2013 artysta został uhonorowany dwiema nagrodami: "Mateuszem Trójki" oraz Paszportem Polityki w kategorii Muzyka Rozrywkowa

Ilona Trybuła - tancerka, choreograf, improwizator, nauczyciel, producent spektakli tańca. Absolwentka Gdańskiej Szkoły Baletowej oraz Akademii Muzycznej im F. Chopina w Warszawie. Konsekwentnie tworzy i odkrywa własny język oraz ścieżkę twórczą osadzoną w filozofii, duchowości a także aktualności życia. Traktuje improwizację jako podstawową umiejętność tancerza oraz narzędzie do pełnej i nieskończonej aktywności twórczej i obecności na scenie. Twórczyni kilkunastu spektakli tanecznych, improwizowanych, których była wykonawczynią oraz reżyserką. Regularnie współpracuje z muzykami współczesnej sceny improwizowanej. Stworzyła Kolektyw Melba, który skupiał muzyków i tancerzy improwizatorów. Twórca i dyrektor artystyczna Międzynarodowego Festiwalu Tańca Improwizowanego SIC!, Studia Ciało, współtwórca Laboratorium Improwizacji, Wykładowca na Uniwersytecie Muzycznym im Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w Krakowskiej Akademii Teatralnej na wydziale Aktor Teatru Tańca oraz w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Trzykrotna stypendystka MKiDN, odznaczona medalem KEN.

 

 

Czas trwania:

50 min.

Bilety:

Normalne 30 zł 

Ulgowe 25 zł 

Dodatkowe informacje:

Kurator festiwalu: Jadwiga Majewska 

Projekt jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Patroni medialni: 

19 Maja 2017 godzina 19.00

Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej
Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej