Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej

Kroki- David Zambrano – Pracownia Fizyczna i goście "Soul Project" (Wenezuela, Belgia, Polska) scena MOS

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO 2017 - EDYCJA V POD HASŁEM "SKONFLIKTOWANI?"


koncepcja i reżyseria: David Zambrano

asystent kreatywny: Peter Jasko

asystent produkcji: Dawid Lorenc

tancerze: Adam Adamonis, Paweł Grala, Wojciech Łaba, Piotr Skalski, Krzysztof Skolimowski, Dominika Szala-Wentland

czas trwania: 60 minut

produkcja: Pracownia Fizyczna / Jacek Owczarek, Fundacja Kino Tańca, Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi we współpracy z Muzeum Sztuki w Łodzi i Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi.

premiera: 28 września 2013,  Muzeum Sztuki ms2, Łódź.

Spektakl Soul Project / PL został wyprodukowany w ramach współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne.

 

Soul Project/PL w reżyserii Davida Zambrano to seria wirtuozerskich improwizacji solowych, z których każda trwa tak długo, jak soulowa piosenka, do której jest wykonywana. Kolejność solówek i ich rozmieszczenie w przestrzeni jest zawsze improwizowane, co czyni każdy spektakl wyjątkowym. W spektaklu tancerze i publiczność dzielą tę samą przestrzeń. Publiczność może oglądać występy solistów z dowolnej perspektywy: z bliska lub z daleka. Przeżycie staje się nagle intymne i osobiste – czuje się każde drżenie ciała tancerzy – a jednocześnie wspólnotowe, bo wraz z pozostałymi widzami można zgadywać, kto zatańczy następny i do jakiego utworu.

Spektakl stawia pytanie zadane przez Zambrano: czy potrafimy tańczyć tak głęboko i przejmująco oraz znaleźć język ciała tak żywy i pełny ekspresji, że byłby w stanie emocjonalnie przemówić do widza, podobni jak piosenkarze soulowi śpiewający podczas koncertów. Język wciąż żywy,  rozedrgany jak płomień świecy.

Na zaproszenie łódzkiej Pracowni Fizycznej David Zambrano podjął się współpracy z 10 polskimi tancerzami. Premiera nowej wersji odbyła się we wrześniu 2013 roku w ramach wystawy Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy. O improwizacji tańca w Muzeum Sztuki w Łodzi. Davidowi Zambrano w pracy nad spektaklem towarzyszył Peter Jasko (Les SlovaKs Dance Collective), z pierwszego składu Soul Project.

Oryginalny Soul Project powstał w 2006 roku jako efekt współpracy Zambrano z dwunastką tancerzy pochodzących z Mozambiku, Słowenii, Grecji, Słowacji, Szwajcarii, Korei Południowej, Francji, Brazylii, Stanów Zjednoczonych i Wenezueli, od tego czasu zespół odbył  światowe tournée.

David Zambrano - pedagog, performer, choreograf. Jego twórczość przyczyniła się do rozwoju tańca, wywierając ogromny wpływ na środowisko taneczne na całym świecie, twórca technik leżących u podstaw tańca współczesnego. Zambrano stworzył innowacyjne techniki ruchu Flying Low i Passing Trough, otwierając w ten sposób nową przestrzeń dla improwizacji w tańcu. Poprzez działanie tancerzy w niskich pozycjach na podłodzie bada możliwości innych niż zwyczajowe w tańcu postawy (horyzontalne, frontalne). Podczas swoich działań twórczych i edukacyjnych odwiedził 40 państw, pracował z ponad 25 tysiącami uczniów i występował na setkach scen na całym świecie. Jego prace to zarówno ułożone choreografie, improwizacje oparte na strukturze jak i pełne improwizacje. Urodzony w Wenezueli, Zambrano spędził 15 lat w Nowym Jorku, gdzie w latach 1986-1996 był członkiem grupy Simone Forti and the Troupe, obecnie mieszka w Amsterdamie.

Czas trwania:

60 min.

Bilety:

Normalne 40 zł

Ulgowe 30 zł 

Najbliższe terminy:

21 Maja 2017 godzina 19.00 kup bilet

Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej
Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej