Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej

Paterson- Barany w MOSie 19IV

MOSKINO


tytuł oryginalny: Paterson

reżyseria: Jim Jarmusch
aktorzy: Adam Driver, Golshifteh Faharani

czas trwania: 118 min. 
produkcja: Francja/Niemcy/USA 2016 
premiera: 2016-12-30
język: angielski 
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

 

 

Photo Credit Mary Cybulski

 

MFF w Cannes 2016: udział w konkursie głównym

 

Rewelacja festiwalu w Cannes i najlepszy od lat fabularny film Jima Jarmuscha. Twórca Broken Flowers oraz Kawy i papierosów stworzył pełną humoru opowieść o tym, że życie jest poezją i każdy może odnaleźć szczęście na swój sposób.

 

Paterson (Adam Driver) jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę (Golshifteh Farahani), która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jest wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca wieczorami w barze, czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie.

 

PRASA O FILMIE:

Jeden z tych filmów, które wychodzą za tobą z kina.

Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza

 

Najnowszy film Jarmuscha ma w sobie tyle niewymuszonej czułości, że oglądając go, można złapać się na mimowolnym uśmiechu. Idealne dla: miłośników wierszy, które się nie rymują i buldogów angielskich. Oraz „Dymu” Paula Austera i Wayne’a Wanga.

Marta Bałaga, Stopklatka.pl

 

Paterson urzeka, mami, intryguje i wciąga do swojego świata. Reżyser, snując swoją opowieść, potrafi pokazać piękno najzwyklejszych codziennych czynności. Tak naprawdę jednak urok Patersona wynika z połączenia wszystkich tych elementów, a wypunktowanie ich na papierze nie oddaje w pełni magii, którą film za sobą niesie. Tak jak trudno określić dokładnie emocjonalny urok poezji, tak trudno określić ten urok wPatersonie. To po prostu trzeba zobaczyć i poczuć samemu.

Michał Kaczoń, Wprost.pl

 

ZOBACZ ZWIASTUN

Czas trwania:

118 min.

Bilety:

KUP LUB REZERWUJ BILET ONLINE 

Normalny 22 zł 

Ulgowy 15 zł 

19 Kwietnia 2017 godzina 16.55

Organizatorzy:

  

Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej
Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej