Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej

Przywrócone arcydzieła w MOS: projekcja filmu Andrzeja Wajdy "Korczak"

goścmi spotkania będą Wojciech Pszoniak i Krystyna Zachwatowicz


25 kwietnia wyjątkowa projekcja filmu Andrzeja Wajdy "Korczak". Łukasz Maciejewski do rozmowy po seansie zaprosił odtwórcę tytułowej roli - Wojciecha Pszoniaka oraz wdowę po reżyserze - Krystynę Zachwatowicz.

 

Myślę, że oddałem Korczakowi wszystkie moje zdolności i umiejętności - wspominał po latach Andrzej Wajda. W ramach Przywróconych arcydzieł w MOS-ie widzowie obejrzą jeden z najbardziej dyskutowanych za granicą filmów reżysera. Fabuła poświęcona przedwojennemu pedagogowi i społecznikowi, w 1990 roku podzieliła krytyków. Po oficjalnej i przyjętej owacją na stojąco premierze w Cannes, przyszły recenzje wytykające brak wrażliwości oraz wypaczanie historii. Nie wszyscy krytycy przypisywali Wajdzie złe intencje. Bezbłędny scenariusz Agnieszki Holland, czarno-biała fotografia, wspaniale zgłębiająca najokrutniejsze detale życia getta, podpisana Robby Muller (operator Wima Wendersa i Jima Jarmuscha), przepełniona godnością kreacja Wojciecha Pszoniaka nadają tej walce o człowieczeństwo odpowiadające jej wymiary - pisał Jean Roy na łamach "L'Humanite". Żaden z zagranicznych dystrybutorów nie zdecydował się jednak rozpowszechniać filmu.

 

O kulisach jego powstania i sytuacji na planie, prowadzący cykl Przywrócne arcydzieła w MOS - Łukasz Maciejewski porozmawia z wybitnymi gośćmi. Zaproszenie przyjęli: odtwórca tytułowej roli w "Korczaku" - Wojciech Pszoniak oraz Krystyna Zachwatowicz - wdowa po reżyserze, jego wielotenia współpracowniczka, również występująca w obsadzie tego filmu.


Bilety:

12 zł

Dodatkowe informacje:

sala kinowa MOS

 

Najbliższe terminy:

25 Kwietnia 2018 godzina 19.00 kup bilet

Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej
Znajdź nas na:
Bądź na bieżąco:
Kontakt więcej